Prawdziwe bogactwo

Prawdziwe bogactwo

Nie należę już do tego świata. To wiem na pewno. Należę do Boga. Moim miejscem jest Niebo, a moim Niebem, tu na ziemi, jest relacja z Jezusem, wsłuchiwanie się w Jego Słowo i zawierzenie Mu w każdej sytuacji.

W tym tygodniu spotkałam osobę, dzięki której uświadomiłam sobie jak bardzo jestem szczęśliwa, że znam Jezusa. Jednocześnie zrobiło mi się przykro, że dojrzała kobieta, która pewnie wiele w życiu przeszła, całą swoją nadzieję pokłada w pracy i pieniądzach. Swojej wartości szuka na siłowni… Zrobiło mi się jej żal, bo wiem, że w ten sposób nigdy nie osiągnie pełni szczęścia…

Boże mój, dziękuję Ci, że pociągnąłeś mnie do siebie. Dziękuję, że nie muszę szukać swojej wartości w rzeczach tego świata. Dałeś mi godność Dziecka Bożego, a moja wartość i moje bogactwo jest w Jezusie Chrystusie. Dziękuję, że mając Ciebie za Pana i Zbawiciela niczego nie muszę się bać, że wypełniasz moje serce pokojem i miłością. Dziękuję, że jesteś Bogiem bliskim, który zna i rozumie wszystkie moje słabości, moje ograniczenia. Tak bardzo jestem Ci wdzięczna, że wydobyłeś mnie z bagna grzechu i dałeś siłę, abym odwróciła się od dawnego życia. Dziękuję, że zatroszczyłeś się o to, abym na swej drodze do Ciebie nie była sama i dałeś mi wspólnotę, w której mogę wzrastać duchowo, rozwijać się i dzielić tym, co od Ciebie otrzymuję. Dziękuję Ci, Jezu, że posługujesz się mną, że Twoja moc objawia się w moich słabościach. Każdego dnia pokazujesz mi, że z Tobą mogę wszystko, że dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych.

Panie, pragnę wynagradzać Ci moim życiem, moją modlitwą wszystkie niewierności i krzywdy wyrządzone przez ludzi, którzy Cię nie znają, którzy odwrócili się od Ciebie i nie pokładają swojej ufności w Tobie. Proszę Cię, Jezu, aby Twój Święty Duch przemieniał ich serca i otwierał na ten ogrom miłości, który chcesz im ofiarować.