Emaus dla wspólnoty Ezechiasz

Meldujemy, że droga Emaus <-> Jerozolima została przebyta w miniony weekend 7-9.12. przez osiemdziesięciu niestrudzonych wędrowców Kursu Emaus! W Białymstoku, posługując dla wspólnoty Ezechiasz, mogliśmy wspólnie “badać Pisma” i na nowo rozkochać się w Słowie Bożym Pan czynił naprawdę wiele w tym czasie i Chwała Mu za to! Zapraszamy do przeczytania świadectw i obejrzenia fotorelacji.

Jezus Słowo na Kursie Emaus sprawił, że na nowo odkryłam i odczułam jak wielką moc ma Jego Słowo. Jak jest cenne, jak przemienia rzeczywistość i mnie od środka.
Pan przez swoje Słowo odnowił mnie, umocnił, On sam na nowo powołał mnie do dzielenia się Nim z innymi! Umocnił moją wiarę, że to On sam jest wielki i wszechmocny, oraz już działa w tym wszystkim co się dzieje wokół, nawet jeśli sama tego nie widzę. Chcę więcej, pragnę więcej Jezusa Słowo w moim życiu.
Gosia, 34 lata

Jezus Słowo na Kursie Emaus dał mi na nowo wiarę, że Słowo Boże ma ogromną moc. Uświadomił, że potrzebuję czytać Pismo Święte codziennie i rozważać jego treści. Zrozumiałem, że Słowo Boże zmienia ludzkie życie i daje siłę do działania. To w Piśmie Świętym przychodzi do nas Duch Święty i pomaga nam w zmaganiach. Zrozumiałem, że powinienem żyć Słowem Bożym , bo Jego Słowo zmienia życie na lepsze , zgodne z planem Bożym.
Wincenty, 67 lat

Jezus Słowo na Kursie Emaus przypomniał mi, że jeśli naprawdę chcę Go znać, to muszę znać Pismo Święte, gdyż tam jest wszystko o Nim. Pokazał mi, że wiele rzeczy w moim życiu próbowałam robić własnymi siłami i Jezus dał się zaprosić do tych miejsc ze swoim pokojem. Po tym Kursie mam nowy zapał do poznawania i rozważania Słowa Bożego. Chcę z niego czerpać siły i orzeźwienie na co dzień. Pan Bóg pokazywał mi też, jak wspaniała jest różnorodność Kościoła Katolickiego i jak nawzajem możemy czerpać od siebie. Chwała Panu!
Paulina, 25 lat

Jezus Słowo na Kursie pozwolił mi na nowo rozkochać się w swoim “liście miłosnym”, który dla nas wszystkich zostawił. Przypomniał mi obietnice jakie złożył. To, że On jest mi wierny, gdy ja uciekam gdzieś w bok. Czuję, że zyskałem nową nadzieję w moim życiu. Moje serce zapłonęło nowym głodem Jego Słowa. Jestem Mu wdzięczny, że mnie tu zaprosił i przypomniał, że jeżeli chcę Go bliżej poznawać, to muszę wciąż na nowo się nim karmić – każdego dnia pochylać się nad Pismem Świętym, które naprawdę daje życie – życie w obfitości. Chwała Ci Jezu.
Przemek, 27 lat

Kurs Emaus pozwolił mi inaczej spojrzeć na wsłuchiwanie się i praktykowanie modlitwy Słowem Bożym. To był męczący, intensywny czas, ale wydobył ze mnie pragnienie poznania Słowa Bożego i życia Nim.
Wiesiek, 51 lat