SZLAK MARYJNY – NOWA PUBLIKACJA.

Białystok to piękna stolica Podlasia. Z roku na rok miasto staje  się jeszcze piękniejsze. Ponadto mieszkają tu wspaniali ludzie. Bardzo gościnni i otwarci na innych.

Bez wątpienia, uroku naszemu miastu, dodają liczne świątynie. Wśród nich jest wiele kościołów katolickich. Zapewne znasz te najważniejsze: kościół katedralny, św. Rocha, św. Wojciecha. Niemniej są też te, nieco mniej znane, które bardzo często mijamy podczas codziennych podróży do pracy, czy szkoły. Niejednokrotnie słyszałem następującą frazę: A co to za kościół? Chyba jakiś nowy… 

Niniejszy przewodnik powstał, aby ukazać nowo wybudowane lub powstające kościoły naszego miasta i regionu. Mam nadzieję, że pomoże on odkryć piękno tych świątyń i zachęci do spacerów po stolicy Podlasia. 

Ponadto zachęcam, aby podczas poznawania nowych obiektów sakralnych, odmawiać różaniec. Dzięki temu, że mamy aż tyle  świątyń, udało się stworzyć różańcowy szlak. Każdy z nowo poznanych kościołów, to jedna z tajemnic różańca świętego. Tajemnice: radosne, światła, bolesne i chwalebne, prowadzą nas wprost w ramiona Boga. Wszak jak mawiał Święty Jan Paweł II: Przez Maryję do Jezusa. 

Życzę Ci, abyś odkrywając piękno naszego miasta i odmawiając  różaniec, stawał się coraz mocniej zakorzeniony w Bogu. 

Publikacja została wydana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.