Emaus w SP49

W dniach 23.09-25.09.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbył się kurs Emaus. 70 uczestników mogło doświadczyć mocy Słowa Bożego i przeżyć – utożsamiając się z uczniami podążającymi z Jerozolimy do Emaus – prawdziwą drogę głębszego poznania Jezusa-Słowo.

Oto kilka świadectw z kursu i krótka fotorelacja 🙂

Na kursie Emaus Jezus Słowo ukazał mi wagę i wspaniałość Starego Testamentu. Pokazał mi, że nawet jeśli nie da się Go odczuć poprzez emocje, to jest wśród nas, jeśli okazujemy sobie miłość. Emaus to droga w cichości, która nawet jeśli zaczyna się w ciemności, zbliża do światła, którym jest Słowo.
Paulina, 22 lata

Na kursie Emaus, Jezus Słowo pokazał mi jak ważny jest systematyczny kontakt z Pismem Świętym. Rozpalił we mnie ogień Słowa Bożego.
Robert, 30 lat

Jezus Słowo pokazał mi na kursie Emaus jak wielkim darem jest Pismo Święte. Jest światłem, które rozprasza moje mroki. Jezus Słowo wlał w moje serce pokój i rozpalił do czytania, rozważania i głoszenia Słowa Bożego.
Chwała Panu!
Teresa, 48 lat

Na kursie EMAUS Jezus Słowo otworzył moje serce, moje oczy na to, jak bardzo obecny jest w Słowie Bożym. Wcześniej nie przykładałem należytej wagi do słów Boga zawartych w Piśmie Świętym. Teraz już wiem, jak bardzo byłem poprzez to ogołocony. Bardzo chcę przylgnąć do Jezusa Słowo i nigdy się z Nim nie rozstawać.
Chwała Panu!
Krzysztof, 43 lat

Na tym kursie Jezus Słowo pokazał mi, że najważniejsze to ufać Jego Słowu, bo On nigdy się nie myli. Ludzie zawodzą, On jest zawsze wierny i mówi do nas, kiedy tylko zechcemy Go słuchać.
Pan na nowo rozpalił moje serce tak, że zapragnęłam być ze Słowem codziennie. Zapomniałam już jakie to jest przyjemne. Chwała Panu!
Agata, 39 lat

Na kursie Emaus Jezus Słowo umocnił moją wiarę w objawienie w Słowie Bożym. Nie zawsze uświadomiłem sobie, jak wielką świętością jest to Słowo. Tutaj namacalnie dostrzegłem, że Słowo to Bóg, Bóg to Słowo.
Kiedy chcę być z Bogiem, sięgam do Słowa. Kiedy ze Słowem Bogiem obcuję, nie może Ono nie działać.
Chwała Panu!
Bartek, 40 lat

Na tym kursie Emaus, Pan pokazał mi jak ważne jest, by to On w Swoim Słowie był POCZĄTKIEM. Szczególnie początkiem każdego dnia. W ostatnich kilku tygodniach miałam ogromne trudności w rozważaniu Słowa Bożego. Brak chęci, lenistwo i niezorganizowanie spowodowały, że zaczęłam lekceważyć Boże Słowo.
Dzisiaj moje serce jest rozpalone i przeniknięte wielkim pragnieniem bycia wierną Jezusowi Słowo i ciągłego poznawania Jezusa.
Wiola, 26 lat