Emaus – Białystok

Dotarliśmy do Emaus! Droga, podczas której towarzyszyło nam SŁOWO, to… niezwykły czas łaski! Ponad sześćdziesiąt rozpalonych serc gotowych do dalszej drogi!
 
Jak było? Oto kilka świadectw:
 
Podczas kursu Emaus Pan Jezus pokazał mi, że Słowo Boże jest prawdziwe i żywe. Sam Chrystus mówił do mnie za każdym razem, kiedy otwierałam Pismo Święte. Pan Jezus utwierdził mnie w tym, że jeśli będę przy Nim trwać On sam będzie działał w moim życiu i spełni pragnienia mojego serca.
Natalia 25 lat
 
 
Na tym kursie odnalazłam Boga, który na nowo rozpalił moje serce. Pomógł mi połamać moje skamieniałe serce i dać nowe, rozpalone Jego miłością. Wiem, ze On zawsze jest przy mnie, że zawsze mogę się do Niego zwrócić i nigdy mnie nie zostawi. Wiem też, że wzywa mnie po imieniu, abym przełamywała swoje słabości i lęki. Chwała Panu.
Monika 42 lata
 
 
Na Kursie Emaus Jezus Słowo otworzył mi oczy na Swoje Słowo. Pokazał jak On jest blisko, a ja tego nie dostrzegałem. Dał mi potężną oręż w walce z moimi słabościami, trudnymi sytuacjami w życiu – Swoje Słowa zawarte w Piśmie Św. Zachęcił do częstego sięgania do Jego Słowa, które ma moc sprawczą.
Wojtek 44 lata
 
 
Kurs Emaus pokazał mi prawdziwego Jezusa ukrytego w Słowie Bożym. Zrozumiałem jak ważna jest modlitwa Pismem Świętym.
Błażej 30 lat
 
 
Na Kursie Emaus Jezus Słowo zamknął dramatyczny etap mojego życia, który trwał 1,5 roku, który, choć ja sama zamykałam wiele razy, wciąż trwał.. Zrozumiałam, że w tym czasie Jezus był martwy w moim sercu, a ja traktowałam Go jak przegranego. Na kursie oddałam Jezusowi całą swoją frustrację. Teraz wierzę, że zaczynam z Jezusem – Słowo nową drogę, na której będę Go poznawać. Otrzymałam pokój serca. Chwała Panu.
Martyna 21 lat
 
 
Podczas Kursu Emaus Jezus pokazał mi jak karmić się Słowem Bożym. Dotykał mojego serca, rozpalał swoją miłością. Doświadczyłam też Bożej łaski. Zrozumiałam, że Jezus – Słowo jest darem dla każdego, należy tylko je przyjąć.
Barbara 56 lat
 
Podczas Kursu Emaus Jezus Słowo pokazał mi, że jest prawdziwym i nigdy niekończącym się źródłem, pełnym miłości. Odkryłam na nowo jak cennym darem jest Pismo Święte. Doświadczyłam tego, że żywy Jezus trwa przy mnie cały czas, nie tylko, gdy się modlę, czy jestem na Eucharystii, ale zwłaszcza w chwilach słabości. On pragnie mnie podnosić i prowadzić za rękę. Zakochałam się w Słowie Bożym na nowo i zapragnęłam poznawać Je każdego dnia. Zrozumiałam, że jestem powołana do głoszenia Dobrej Nowiny, mimo swoich słabości. Chwała Panu.
Patrycja 20 lat
 
 
Na Kursie Emaus Jezus – Słowo wzbudził we mnie chęć i pragnienie sięgania po Pismo Święte. Dotychczas moje próby pogłębiania Słowa były płytkie i powierzchowne. Teraz moje nastawienie – nastawienie mojego serca uległo zmianie, ponieważ czytając Słowo dociera Ono do mnie głębiej i mnie porusza.
Jerzy 52 lata
 
Na Kursie Emaus Jezus przypomniał mi jak ważne jest to, abym karmił się Jego Słowem. Po raz kolejny uświadomiłem sobie, iż w Piśmie Świętym mogę znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie sprawy. Chwała Panu.
Łukasz 31 lat
 
Na Kursie Emaus Jezus na nowo rozpalił moje serce. Wzbudził we mnie pragnienie głębokiego życia Jego Słowem oraz pragnienie , by stać się narzędziem w Jego rekach. Chcę nieść Słowo Boże innym, ponieważ jest ono żywe i skuteczne.
Beata 38 lat