Dzień u Mamy

14 listopada 2015 r., w ramach trwającej Nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia, odbył się „Dzień u Mamy”, czyli spotkanie młodzieży Archidiecezji Białostockiej. Podobnie jak w ubiegłych latach, jego tematem było jedno z wezwań Litanii Loretańskiej. W tym roku młodzi uczestnicy spotkania zgłębiali tytuł Maryi, mówiący, że jest Ona „Ucieczką grzeszników”.

Spotkanie zgromadziło ponad 700 młodych ludzi. W zdecydowanej większości była to młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, młodzież ze wspólnot oazowych a także Wolontariusze ŚDM.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00 w Zespole Szkół Katolickich od zawiązania wspólnoty. Młodzieży towarzyszył ks. Wojciech Trzaska wraz z zespołem „Winnica”.

Dalszą część spotkania poprowadził ks. Kamil Dąbrowski razem z grupą ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Została odegrana inscenizacja przedstawiająca wizję spowiedzi Cataliny Rivas. Ksiądz Kamil podsumował przedstawienie konferencją i modlitwą, która pomagała uczestnikom w przygotowaniu do sakramentu pokuty i pojednania.

Na zakończenie spotkania w szkole, ks. Rafał Arciszewski wraz z grupą Wolontariuszy ŚDM zapoznali uczestników „Dnia u Mamy” z przygotowaniami do przyszłorocznych wydarzeń i zachęcali młodzież do uczestnictwa w przyszłorocznym spotkaniu w Krakowie.

Następnie młodzież uczestniczyła we Mszy św. w Archikatedrze, której przewodniczył Abp Edward Ozorowski. Homilię wygłosił ks. Kamil Dąbrowski.

Po Eucharystii młodzież w ramach Nowenny modliła się przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.

źródło: archibial.pl