KRYZYS – SZANSĄ ROZWOJU

Być może znalazłeś się w sytuacji gdzie jesteś psychicznie zdrowy, w wielu sytuacjach silny i skuteczny, potrafisz być wsparciem dla innych, aż tu sam niespodziewanie stajesz przed zbyt wysoką ścianą? Dotychczasowe strategie się nie sprawdzają? Przychodzi rozczarowanie. Nie tak miało być. Plan był inny, życie zapowiadało się lepiej, efektywniej, a może nawet efektowniej…
Czas pandemi, to okres, w którym w wielu z nas szczególnie mozno przeżywało różnego rodzaju kryzysy. Być może trwają nadal.
Kryzys wiąże się z jakimś przełomem. Człowiek dochodzi do momentu, w którym wszystko wydaje mu się zbyt trudne, a on po wielu różnych próbach rozwiązania problemu jest wyczerpany.
Kryzys: czy to tożsamości, sensu i celu istnienia, jest kryzysem wiary, nadziei i miłości. Pan Bóg chce wejść w Twoje smutki i zranienia. Chce przeprowadzić Cię przez “ciemną dolinę”!

Kryzys na różnych etapach życia, poprzez walkę wewnętrzną, uczy nas stawania się człowiekiem dojrzałym. Życie zaprasza nas przez to do coraz mniej dziecinnego funkcjonowania, ale nowe narodziny wymagają wysiłku. Pozwól, aby Pan Bóg Cię w tym umocnił!

Zapisy: https://rekolekcje.bialystok.pl/kryzys-szansa-na-rozwoj-warsztat-on-line-p-432