Emaus

W miniony weekend (8-10.12) 33 serca w Białymstoku zapłonęły na nowo! 🔥🔥📖📖 A wszystko przez… Jezusa obecnego w swoim Słowie, który prowadził nas przez trzy dniu Kursu Emaus! Dziękujemy mu za to, wracamy do naszej Jerozolimy z nowym patrzeniem na Słowo Boże.
Zapraszamy do przeczytania świadectw z tego czasu:

Jezus Słowo na kursie Emaus oczyścił moje serce z żalu, który odczuwałam wcześniej i wprowadził w te miejsce swój Pokój i swoją Miłość. Zachęcił mnie do zaprzyjaźnienia się ze Słowem Bożym, czego wcześniej nie doświadczyłam, oraz nauki wielbienia Boga właśnie w Jego Słowie. Nauczył mnie czytać Pismo w nowy sposób i pokazał jego wartość. Bóg rozpalił we mnie potrzebę szerszego poznawania Słowa, życia Nim i zapamiętywania Go.
Weronika, lat 21

Jezus Słowo na kursie Emaus pokazał mi, że potrafię znaleźć czas na Pismo Święte- tylko sam sobie wmawiałem, że tego czasu nie ma. Miało mnie tutaj nie być, kurs otrzymałem jako prezent urodzinowy od znajomych – prezent z którego nie do końca byłem zadowolony, ponieważ to pierwszy mój wolny weekend od dawna i wolałem odpocząć! A jednak Bóg miał inny plan i wiem, że to, że tutaj byłem to nie był przypadek. Telewizja, telefon, dziecko, rodzina, szkoła, obowiązki – przecież ja nie mam czasu na Pismo Święte. Jak się okazuje znalazłem nie tylko 5 minut na Słowo Boże – ale cały weekend! Pytanie tylko, czy to ja znalazłem czas na Boga, czy to Bóg odnalazł w całym moim zabieganiu czas dla niego.
Karol, lat 30

Jezus Słowo pokazał mi, jak piękne może być moje życie z Jego Słowem. Jak ono mnie ubogaca i dopełnia. Jest drogowskazem mojego życia. Pokochałam i otworzyłam swoje serce na Jezusa Słowo. Dziękuję Ci Jezu Słowo, za Twoją łaskę, że przyprowadziłeś mnie tutaj i obdarowałeś mnie deszczem łask, które jeszcze będę wciąż odkrywać.
Mariola, lat 58

Jezus Słowo na kursie Emaus pokazał mi w którym miejscu mojej drogi duchowej jestem. Uświadomił mi, jak ważne jest codzienne rozważanie Słowa Bożego.
Marcin, lat 35

Jezus Słowo na kursie Emaus przypomniał mi o swojej Miłości, potędze i cierpliwości do mnie – nieidealnej córki. Pomógł mi zrozumieć sens czytania Jego Słowa. Przemienił moje pojmowanie Słowa Bożego – z „opcji” wśród innych tytułów na półce w życiowy bestseller i codzienny pokarm dla duszy.
Chwała Panu!
Anna, lat 25

Jezus Słowo na kursie Emaus pokazał mi, że jest żywy w Słowie. Że Jego Słowo nadal jest aktualne. Zaprosił mnie do tego, aby Pismo Święte w którym On jest, którym On jest – nie leżało bezużyteczne w szafie, prawie na samym dnie. Tylko w centrum, widoczne i czytane. Aby Jego treści były żywe we mnie i to ziarno zasiane w sercu kiełkowało.
Kamil, lat 32

Jezus Słowo na kursie Emaus pokazał mi jak uświęcająca i uszczęśliwiająca jest Jego obecność. Odpowiedział na moją modlitwę i pokazał mi siebie i to było uwalniające i piękne. Dał mi Biblię, o której nigdy wcześniej tak nie myślałam. Obiecał, że Jest ze mną zawsze i będzie zawsze – właśnie w Słowie Bożym.
Ania, lat 19